Z wiekiem nasz wygląd się zmienia. Tkanki wiotczeją i pojawiają się zmarszczki. Powieki mogą również zacząć opadać. Kobiety chcą wyglądać tak atrakcyjnie i młodo, jak to tylko możliwe, niezależnie od wieku. Dlaczego odmawiać sobie możliwości młodego i atrakcyjnego wyglądu, skoro medycyna estetyczna jest tak zaawansowana, że pozwala na wykonywanie zabiegów, które odmładzają nas bez sztucznego efektu? Jeśli masz taką możliwość, warto, abyś pomogła sobie odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie.
Jeśli zauważasz, że Twoje oczy nie mają już koloru, powieki opadają, a pole widzenia się zawęża, warto rozważyć blepharoplastykę.
Co to jest blepharoplastyka powiek i na czym polega?
Jest to zabieg chirurgii estetycznej, który przynosi korzyści zarówno zdrowotne, jak i estetyczne. Wygląd powiek można poprawić poprzez usunięcie nadmiaru skóry lub przepuklin tłuszczowych, które powodują asymetrię oczu. Zabieg poprawia funkcję i pole widzenia powiek. Blepharoplastykę można wykonać tylko na powiekach górnych, tylko na powiekach dolnych lub na obu powiekach. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, która wersja zabiegu jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta i przyniesie najlepsze rezultaty. Zabieg trwa około dwóch godzin. Siedem dni po zabiegu szwy są usuwane. Po około dwóch tygodniach zniknie niewielki obrzęk i zasinienie powiek. Po zabiegu należy nosić ciemne okulary w celu ochrony oczu i umówić się na wizytę kontrolną tydzień później.
Do zabiegu korekcji powiek stosuje się znieczulenie miejscowe, ale pacjent może zażyczyć sobie znieczulenia. Po zabiegu w znieczuleniu miejscowym nie trzeba pozostawać w szpitalu i można natychmiast wrócić do domu.
Kto kwalifikuje się do zabiegu
Istnieją dwa rodzaje osób cierpiących na opadanie powiek. Mogą one również mieć przepukliny tłuszczowe. W niektórych przypadkach mięsień okrężny oka może ulec przerostowi. Można go również częściowo usunąć. Nadmiar skóry powieki również kwalifikuje się do zabiegu. Chirurg usuwa zarówno nadmiar skóry, jak i worki tłuszczowe znajdujące się pod oczami. Zabieg zapewnia wizualne odmłodzenie poprzez usunięcie zmęczonego, "starego" wyglądu.
Jakie są możliwe powikłania?
Należy być świadomym wszelkich możliwych powikłań, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Jak w przypadku każdej operacji, mogą wystąpić powikłania, takie jak odruch serca i oka, który obniża ciśnienie krwi i puls. Może również wystąpić rozejście się rany w miejscu zszycia, a także najpoważniejsze powikłanie w postaci ektropionu. Obejmuje ono odwrócenie powiek lub oddzielenie spojówki od oka. Oczy będą wtedy stale łzawić, zwykle z powodu usunięcia nadmiaru skóry lub blizn wokół mięśni i więzadeł.
O czym należy pamiętać?
Ważne jest, aby nie podejmować pochopnych decyzji. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i przemyśleć wszystko, ponieważ jest to inwazja skóry wokół oczu, która ostatecznie odpowiada za wzrok.