Najskuteczniejsze leczenie grzybiczych infekcji paznokci

Infekcje grzybicze występują bardzo często zarówno u paznokci stóp, jak i palców u stóp. Chociaż rzadko są one poważne, mogą wyglądać nieestetycznie i mogą być diabłem do leczenia. Wiele metod leczenia bez recepty nie jest szczególnie skutecznych. Leki doustne mogą również powodować problemy z wątrobą i wymagają regularnych badań krwi.

Teraz w dziale Health & Aesthetics mamy zupełnie nową, skuteczną metodę leczenia grzybic paznokci, zwaną Harmony XL Pro. Eliminuje on uporczywe infekcje paznokci na dobre, szybko i skutecznie. Został okrzyknięty przełomowym zabiegiem i już po kilku krótkich sesjach byłem pod wrażeniem wyników, które widzieliśmy w klinice.

Skuteczne leczenie grzybiczych infekcji paznokci Health & Aesthetics jest skuteczne, ponieważ jest skierowane na źródło infekcji pod płytkę paznokcia. Wykorzystuje światło lasera do jego zniszczenia poprzez ukierunkowanie pigmentu znajdującego się w grzybie. Podobnie, że depilacja laserowa jest ukierunkowana na pigment/melaninę w mieszkach włosowych, aby je zniszczyć. Co więcej, zabieg jest bezpieczny, szybki i nieinwazyjny, co czyni go odpowiednim dla prawie każdego.

Co to są grzybicze infekcje paznokci?

Nazwa brzmi ponuro, wiem, ale grzybicze infekcje paznokci nie są niczym, o co należy się martwić. Zazwyczaj tego typu infekcje występują częściej w palcach u rąk i nóg niż w palcach. Stopa sportowca może rozprzestrzenić się na paznokcie, powodując taką infekcję. Zamknięte codziennie w skarpetach i butach, nasze stopy zapewniają idealne ciepłe warunki do wzrostu nieszkodliwych grzybów lub drożdży. Z czasem paznokcie zaczynają zmieniać kolor i może to czasami prowadzić do dyskomfortu i bólu. Niektórzy ludzie cierpią w takiej ciszy przez lata i lata.

Co to jest Harmony Xl Pro i jak skutecznie leczyć grzybicze infekcje paznokci?

Przed rozpoczęciem zabiegu oczyszczamy paznokieć aby upewnić się, że nie zawiera on żadnych lakierów, kremów i proszków. Następnie przesuwamy ręcznik tam i z powrotem nad paznokciem, ponieważ laser przepuszcza światło przez łożysko paznokcia. Pigmentowe komórki grzybicze pochłaniają je, które następnie są niszczone. Używamy tzw. lasera frakcyjnego, który ogrzewa tylko obszar wokół płytki paznokcia bez wpływu na otaczającą go skórę.

Jak długo to trwa?

Każda sesja tego skutecznego leczenia grzybic paznokci trwa zazwyczaj około 20 - 30 minut od początku do końca, przy czym sam laser jest używany tylko przez kilka minut. Większość pacjentów potrzebuje około 3 - 4 zabiegów (w odstępie 2-3 tygodni) zanim infekcja zostanie całkowicie usunięta. Niektórzy pacjenci opisują zabieg jako niewygodny, ale bardzo rzadko bolesny. Zawsze możemy zrobić przerwę, a następnie wznowić leczenie, gdy pacjent poczuje się bardziej komfortowo. Po zabiegu nie ma jednak żadnych przestojów i tego samego dnia będzie można wrócić do pracy i codziennej aktywności.

Opieka pooperacyjna

Po zabiegu prosimy o nie noszenie obcisłego obuwia przez pierwsze 48 godzin. Należy również nałożyć krem przeciwgrzybiczy na dotknięte chorobą miejsce dwa razy dziennie przez 3 miesiące. Należy również stosować proszek przeciwgrzybiczny w obuwiu.

Wyniki są zazwyczaj widoczne już od pierwszego zabiegu i wzrastają przez cały czas trwania choroby, aż do całkowitego jej ustąpienia. Zdrowe paznokcie zaczynają się odradzać w tygodniach i miesiącach po zabiegu i powinny w końcu wyglądać zupełnie "normalnie".

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria