Odmładzanie twarzy za pomocą zabiegów medycyny estetycznej

Nasza skóra jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. W miesiącach zimowych, na szczególną próbę wystawiają ją niekorzystne warunki atmosferyczne: zimno, krótkie, bezsłoneczne dni, i wysuszone powietrze w sztucznie klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeżeli nie chcemy by zima odcisnęła piętno na naszej twarzy i ciele, musimy zadbać o skórę. Na wiosnę setki tysięcy Polek przystępują do odświeżania, odnawiania, i odżywiania. Co mogą nam zaoferować gabinety kosmetyczne? Zbadaliśmy najciekawsze zabiegi.


Odmładzanie twarzy laserem


Ostre letnie słońce wzmaga produkcję melaniny w skórze, w rezultacie często możemy zauważyć, że przybyło nam kilka piegów, a nawet plamek. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, sprawdzoną metodą są zabiegi z wykorzystaniem lasera. Światło lasera uderza w przebarwienie, i powoduje jeszcze większą, miejscową produkcję melaniny, po jakimś czasie plamka ciemnieje i odpada wraz ze złuszczonym naskórkiem. Technikę tą można wykorzystać także do eliminacji źle zagojonych blizn po trądziku młodzieńczym, zmarszczek, lub nawet rozszerzonych naczynek. Odmładzanie laserem należy jednak przeprowadzić po odpowiedniej konsultacji z lekarzem. Dermatolodzy podkreślają, że najlepszym momentem na taki zabieg, jest właśnie zima. Jest tak, dlatego że po kuracji laserem powinniśmy unikać mocnego słońca.


Odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym


Najpopularniejszym środkiem do likwidacji zmarszczek jest botox. Niemniej nie jest on metodą optymalną: botox to tak naprawdę jad kiełbasiany, bardzo groźna trucizna, jego działanie w skórze polega na zniszczeniu połączeń nerwów z mięśniami.  Chociaż statystycznie, botox nie powoduje wielu komplikacji medycznych, pacjentki skarżą się czasami na sztuczny, pozbawiony wyrazu wygląd twarzy. Naturalnie występującą w organizmie alternatywą dla botoksu jest kwas hialuronowy. To właśnie jego niedobory, mogą prowadzić do utraty jędrności w skórze. Zabieg z kwasu hialuronowego działa zarówno wypełniająco (pozwalając odzyskać estetyczny owal twarzy), przeciwzmarszczkowo, jak i ujędrniająco. Jest szczególnie polecany dla osób po czterdziestym roku życia.

odmładzanie twarzy komórkami macierzystymi


Odmładzanie twarzy komórkami macierzystymi


W ofercie gabinetów są także metody bardziej drastyczne. Najnowsza metoda rozsławiona przez celebrytów, polega na podskórnych zastrzykach z własnego osocza – płynu stanowiącego podstawę naszej krwi! Mimo mało zachęcającego brzmienia, wyniki nie kłamią: metoda działa błyskawicznie, jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna w likwidacji oznak starzenia, i regeneracji skóry. Kluczowymi czynnikami są tu komórki macierzyste, po zastrzyku, przystosowują się do nowego środowiska i rozpoczynają proces odbudowy tkanek podskórnych. Efekt widoczny jest od razu, a nawet narasta wraz z upływem czasu od zabiegu, w miarę jak komórki kontynuują swoją pracę.


Odmładzanie twarzy - rewolucyjna metoda naturalnego cofania się wieku skóry


Jak widać postępy w technologii medycyny estetycznej oferują nam bardzo zróżnicowane metody na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu. W walce ze starzeniem dysponujemy poważnym arsenałem technik wykorzystywanych przez lekarzy i kosmetologów. Należy jednak pamiętać o tym, że zabiegi te przeważnie są przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej, to dla niej są najskuteczniejsze, i najbardziej potrzebne. Oczywiście osoby przed trzydziestką także powinny dbać o swoją skórę, ale najlepsze będą dla nich nieinwazyjne metody codziennej pielęgnacji: prawidłowa dieta, maseczki i kremy, oraz zdrowy styl życia.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria