Czy masz rozszerzone pory lub zaskórniki na skórze? Masz skłonność do przetłuszczania się skóry? Peeling kawitacyjny to nowoczesny zabieg na twarz, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe do głębokiego oczyszczania twarzy. Ten zabieg jest idealny dla tych, którzy chcą mieć czystą, gładką i młodo wyglądającą skórę. W przypadku problemów z cerą trądzikową lepiej zaufać specjalistom z renomowanej kliniki medycyny estetycznej.
Peelingi dostępne są w różnych rodzajach.
Peelingi dzielą się na trzy główne kategorie:
1) Peelingi chemiczne - które wykorzystują substancje chemiczne do złuszczania,
2) peelingi mieszane - połączenie zabiegów złuszczających w zależności od rodzaju skóry i oczekiwań pacjenta,
3) peelingi mechaniczne - ścieranie za pomocą tarcz korundowych lub diamentowych. Stosuje się również laser, azot, dwutlenek węgla, dermabrazję, termabrazję i ultradźwięki.
Peeling kawitacyjny różni się od zwykłego peelingu
Jaka jest różnica między peelingiem kawitacyjnym a zwykłym? Tradycyjny peeling zwykle kojarzy się z oczyszczaniem skóry żelem zawierającym złuszczające granulki. Peeling kawitacyjny złuszcza za pomocą fal ultradźwiękowych, które w przeciwieństwie do tradycyjnego peelingu docierają do głębszych warstw skóry. Ultradźwięki nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale również dotleniają i poprawiają mikrokrążenie. Jest to forma mikromasażu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.
Jak działa zabieg?
Skóra pacjenta jest nawilżana przed zastosowaniem ultradźwięków. Peeling kawitacyjny może być świetnym wstępem do zabiegów kosmetycznych. Zabieg pozostawi naszą skórę gładką i czystą. Ponieważ usuwa martwe komórki, składniki odżywcze mogą znacznie łatwiej wnikać w skórę. Zabieg jest skuteczny dla wszystkich rodzajów skóry i nie ma skutków ubocznych.
Skuteczność zabiegu
Peeling kawitacyjny ma wiele zastosowań. To nie tylko sposób na usunięcie martwego naskórka. Peeling ultradźwiękami to skuteczny zabieg na trądzik, przebarwienia i blizny. Ponadto ujędrnia i nawilża skórę. Peeling kawitacyjny odmładza skórę poprzez stymulację kolagenu i elastyny - twierdzą eksperci Skin Clinic w Warszawie.
Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu obejmują:
- aktywne choroby wątroby i nerek
- choroby nowotworowe
- zakrzepowe zapalenie żył,
- metalowe implanty i sztuczne rozruszniki serca
- łuszczyca,
- leki sterydowe, aspiryna i leki przeciwzapalne przyjmowane na około 2 tygodnie przed zabiegiem.
- ciąża.
Osoby o wrażliwej skórze mogą korzystać z peelingu kawitacyjnego, ponieważ nie jest on bolesny.