Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu za pomocą Lipodissolve ®

Co to jest Lipodissolve?

Lipodissolve jest niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji w celu usunięcia miejscowych złogów tłuszczu, które są odporne na działanie diety i ćwiczeń fizycznych. Nie stosuje się go do odchudzania, lecz do rzeźbienia ciała. Głównym składnikiem Lipodissolve jest fosfatydylocholina (PPC) PPC jest naturalnym produktem występującym w naszym organizmie, a jego główną rolą jest emulsyfikacja i rozkład tłuszczu i cholesterolu, który jest następnie usuwany przez wątrobę, nerki i jelita. PPC, które jest używane pochodzi z soi. Stosuje się go do redukcji złogów tłuszczu od około 10 lat. W środowisku medycznym jest on używany do rozpuszczania płytek cholesterolu w chorobach serca i do rozpuszczania zatorów tłuszczowych.

Jakie obszary są leczone?

Można leczyć złogi tłuszczu nad kolanami oraz na twarzy i szyi. Najczęstsze obszary, które są leczone to: wybrzuszenia brzucha, rączki miłosne, tłuszcz pleców, worki siodłowe, uda (wewnętrzne i zewnętrzne), pośladki, ramiona, podwójne podbródki, policzki i podgardla. Wstrzyknięte bardziej powierzchownie, Lipodissolve może również pomóc w redukcji cellulitu.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem zostaniesz oceniona, zmierzona i sfotografowana. Na miejsca, które mają być poddane zabiegowi, nakłada się krem znieczulający. Obszary, które mają zostać poddane zabiegowi, są oczyszczane za pomocą środka dezynfekującego, a następnie wstrzykiwane jest PPC w obszary problemowe. Generalnie, aby zobaczyć wyniki, potrzebne są 3-4 zabiegi w odstępie 2-4 tygodni. Po zabiegu na leczone miejsca pojawia się obrzęk, tkliwość, zaczerwienienie, zasinienie i przejściowe grudki. Należy pić dużo płynów i masować leczone miejsca po zabiegu. Inne działania niepożądane to łagodne nudności, biegunka, gorączka, infekcje (rzadkie) oraz reakcja alergiczna na PPC (rzadka). Nie stwierdzono reakcji anafilaktycznej na PPC.

Co dzieje się z miejscami poddanymi zabiegowi po rozpuszczeniu Lipodissolve?

Skóra w miejscach poddanych zabiegowi napina się po usunięciu tłuszczu (zmienna - pod warunkiem, że nie ma nadmiaru luźnej skóry) i poprawia się wygląd cellulitu. Komórki tłuszczowe są trwale usuwane, a rezultaty mogą być utrzymane przez 2 lata po zabiegu, jeśli klientka utrzyma ich idealną masę ciała. U niewielkiego odsetka (5%) pacjentów efekt zabiegu Lipodissolve jest bardzo niewielki.

Czy jestem kandydatem do Lipodissolve?

Do zabiegów Lipodissolve nie nadają się pacjenci z ciężkimi problemami z wątrobą lub nerkami, chorobami autoimmunologicznymi, w ciąży lub karmiący piersią, z nadciśnieniem tętniczym i uczuleni na jakiekolwiek składniki zawarte w kuracji. W razie potrzeby lekarz może poprosić o wykonanie kilku podstawowych badań krwi. Lipodissolve nie jest przeznaczony do redukcji wagi, ale do rzeźbienia ciała u pacjentów z normalnym zakresem wagowym, którzy podejmują regularne ćwiczenia. Pacjenci, którzy mają nierealistyczne oczekiwania, nie są kandydatami do tego zabiegu.

Planowanie przedproceduralne - co należy zrobić

Proszę nosić luźne i ciemne ubrania. Powinieneś się upewnić, że masz coś do jedzenia przed zabiegiem. Nie należy przyjmować aspiryny, tabletek przeciwzapalnych, czosnku, imbiru, miłorzębu, witaminy E, oleju rybiego przez 5-7 dni przed zabiegiem, ponieważ mogą one zwiększyć nasilenie siniaków.

Pielęgnacja po zabiegu - co należy zrobić

Istnieje możliwość wystąpienia siniaków - mogą one trwać od 7-14 dni. Mogą wystąpić tkliwość, zaczerwienienie i przejściowe grudki. Występuje niewielka częstość występowania infekcji. Po zabiegu przez 3-4 dni nie należy stosować żadnych produktów kosmetycznych ani kremów do miejsc poddawanych zabiegowi. Po tym czasie zalecany jest regularny masaż. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów infekcji należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Istnieje również możliwość wystąpienia drętwienia (zdrętwienie) leczonych miejsc, które może utrzymywać się przez kilka tygodni. W leczonych miejscach mogą tworzyć się małe grudki, a jeśli utrzymają się one po 6 tygodniach, w celu ich wyleczenia można zastosować zastrzyk sterydów. Istnieje również rzadkie powikłanie martwicy skóry - jeśli zauważysz jakiekolwiek blade lub czarne przebarwienia na leczonych

obszarach, należy skontaktować się z lekarzem.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria