Laseroterapia - skuteczna metoda na blizny potrądzikowe

Trądzik występuje głównie u nastolatków i młodych dorosłych, jednak coraz częściej walczą z nim również i starsi. Wszystko przez stres, niewłaściwe odżywianie, nieodpowiednią pielęgnację skóry oraz oczywiście skłonności genetyczne – czynników przyczyniających się do jego pojawienia się jest zresztą mnóstwo, ale liczy się również nieestetyczny efekt, jaki wywołuje. I chodzi tu nie tylko o zaczerwieniania, zaskórniki czy pryszcze, lecz również i blizny potrądzikowe na skórze. Laseroterapia jest sposobem na skuteczne usuwanie podobnych blizn – co warto o niej wiedzieć?

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Laseroterapia to sposób na pozbycie się tak zmian trądzikowych, jak i zmian potrądzikowych. Kiedyś podobne działanie nie było oczywiście możliwe, lecz obecnie warto korzystać z możliwości, jakie daje nam nowoczesność. Decyduje się na to coraz więcej osób – tym bardziej, że zabieg nie jest przesadnie drogi, ani niebezpieczny, a daje naprawdę skuteczne rezultaty. Laser potrafi niwelować przebarwienia, spłycać blizny, usuwać obumarły naskórek z powierzchni skóry – posiada szerokie zastosowanie. Już pierwszy zabieg przynosi ze sobą świetne efekty, a z uwagi na fakt, że należy wykonać ich kilka, nie trzeba być zaniepokojonym, że wszystkie starania pójdą na marne. Efekty naprawdę są rewelacyjne! Zaleca się jednak wykonać przynajmniej 3 zabiegi, żeby rzeczywiście na dobre poradzić sobie z bliznami.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – efekty

Jak to możliwe, że laser rzeczywiście działa i pomaga w usuwaniu takich niedoskonałości skóry, jak blizny po trądziku? Przede wszystkim ściera on powierzchnię skóry, usuwając z niej martwy naskórek, co samo w sobie spłyca znacząco blizny. Laser spala martwe komórki, pozostawiając miejsce dla tych nowych, świeżych, młodych. Ponadto likwiduje nierówności skóry, a nawet potrafi wypalać zmiany ropne w głębszych jej warstwach. Zaleca się jego zastosowanie także przez osoby we wczesnej fazie trądziku, ponieważ zapobiegnie jego rozwojowi.

laser na trądzik

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym

Mimo że działanie jest natychmiastowe, efekty zauważalne są nie od razu. Warto zdawać sobie sprawę, że laser usuwa martwe komórki, a pobudza skórę do produkcji tych nowych – regeneracja musi jednak trochę potrwać. Dlatego oczekiwane rezultaty pojawiają się po około 3-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Mimo że niektórym wydaje się, że to długo, to i tak najszybsza i najskuteczniejsza ze znanych obecnie metod usuwania blizn potrądzikowych.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – przeciwwskazania

Zabieg usuwania blizn po trądziku przy pomocy lasera jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Nie ma obaw, że leczenie trądziku jednocześnie laserem oraz w inny sposób może w jakikolwiek sposób pogorszyć stan skóry, albo doprowadzić do jakichkolwiek komplikacji. Jest to metoda skuteczna i bezpieczna, którą można łączyć z innymi. Jeśli więc ktoś dotychczas bezskutecznie walczył z trądzikiem, albo posiada na skórze zmiany w postaci blizn potrądzikowych, których chce się pozbyć, powinien skorzystać z możliwości oferowanych przez współczesność i zapisać się na zabieg z użyciem lasera.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria