Wypełnienie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, występujący powszechnie u ssaków i odpowiadający za prawidłowe nawilżenie oraz ujędrnienie naszej skóry. Niestety, z wiekiem nieco go ubywa – ale obecnie możliwe jest zgłoszenie się na zabiegi z jego użyciem, które potrafią bardzo pomóc, poprawiając wygląd skóry i wizualnie ją odmładzając. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia wszelkie bruzdy i zagłębienia, dlatego idealnie nadaje się do wypełniania zmarszczek. Jakie dokładnie efekty przynosi jego użycie i ile to kosztuje?

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy nie powinien i nie może służyć do poprawiania kształtu twarzy, a zatem do wykonywania jej liftingu, jako że do wypełnienia takiej roli potrzebna byłaby duża jego ilość – a to potrafiłoby nie tylko ją odmłodzić, ale i zmienić jej rysy. Tak poprawiona twarz stałaby się po prostu bardziej owalna, zaokrąglona. Kwas hialuronowy nadaje się jednak idealnie do wypełniania bruzd i zagłębień – i właśnie w takim celu należy go stosować.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – efekty

Kwas hialuronowy posiada wiele zalet – jedną z nich jest możliwość uzyskania natychmiastowego efektu! W dodatku nie powoduje powstawania siniaków, a nawet jego podawanie przez igłę pod skórę wiąże się jedynie z niewielkim krwawieniem. Warto też wiedzieć, że z uwagi na fakt, że oczywiście wstrzykiwanie go na przykład w usta byłoby bolesne, zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, na przykład znieczuleniu stomatologicznym. To bardzo bezpieczny wypełniacz, który nie dość, że utrzymuje się przez długi czas, to jeszcze wchłania się stopniowo w ciele, a zatem jest biorozkładalny. Efekty utrzymują się zaś od do nawet 12 czy 16 miesięcy. Nawet po całkowitym wchłonięciu skóra i tak jest gęstsza i bardziej ujędrniona, jako że stymuluje on do tworzenia się nowych włókien kolagenowych i komórek skóry właściwej.

kwas hialuronowy

Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy może być używany do wypełniania zmarszczek i zagłębień na twarzy, ale również między innymi do uatrakcyjniania ust. Zabieg ten polecany jest kobietom (bo to one głównie się na niego zgłaszają), które ukończyły 30 rok życia. Młodsze kobiety używają go do powiększania ust, a osoby po 30 właśnie do poprawy ich wyglądu – ich odmłodzenia. Jeśli ktoś nie chce, żeby usta po zabiegu były większe, może zdecydować o użyciu kwasu hialuronowego nieusieciowanego.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – cennik

Zabieg ostrzykiwania twarzy czy ust kwasem hialuronowym jest niezwykle popularny na świecie – w tym również i w Polsce. Nic dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się jak dużo kosztuje jego wykonanie. Cena zależna jest głównie od używanego w czasie terapii wypełniacza – czy jest potrzebna jego duża, czy mała ilość. Zwykle używa się 0.5-0.8 ml lub 1 ml kwasu hialuronowego na strzykawkę, a wówczas koszt takiego zabiegu to od 800 do 1400 złotych. Oczywiście, wszystko zależy również od miejsca, w którym chcemy wykonać zabieg – każda klinika medycyny estetycznej może mieć nieco inną cenę. Doświadczony specjalista pozwoli też na uzyskanie najbardziej naturalnego efektu – a to zawsze jest najważniejsze!

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria