Ranking najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Kobiety w naszym kraju zmagają się z rozmaitymi problemami dotyczącymi urody. Poniżej znajduje się ranking 10 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają się z nimi uporać.

Miejsce 1.: Wolumetria na młody owal twarzy

Wiele kobiet narzeka na zmianę rysów twarzy, które sprawiają, że ich oblicza są smutniejsze. Wszystko dlatego, że z wiekiem opadają kąciki ust, a zwisająca skóra policzków wystaje poza owal twarzy i tworzy tak zwane chomiki. Eksperci zaznaczają, że tego typu kłopoty są spowodowane między innymi efektem grawitacji oraz zanikania tkanek podskórnych. Aby pozbyć się tego problemu należy wybrać wolumetrię.

Miejsce 2.: Terapie autoregeneracyjne na jędrność skóry

Ostatnio bardzo popularne są terapie autoregeneracyjne, które wykorzystują nakłuwanie. Wygładzają one zmarszczki, redukują blizny czy niwelują rozstępy. Na czym polega zabieg? Nakłuwanie skóry powoduje, że komórki odpowiedzialne za namnażanie kolagenu pracują intensywniej, żeby odbudować nawet niewielkie uszkodzenia. To powoduje powstanie nowej tkanki, która jest pozbawiona tego typu niedoskonałości urody. Warto wiedzieć, że lekarze medycyny estetycznej stosują w tym celu lasery frakcyjne, rollery, a nawet magiczne pióra (urządzenia dermapen).

Miejsce 3.: Mezoterapia na promienną cerę

Ostatnio coraz częściej pojawiają się opinie, że kremy nie spełniają do końca pokładanych w nich nadziei. Jak jest w rzeczywistości? Trzeba podkreślić, że te produkty działają, ale przede wszystkim na naskórek, gdyż tylko nieliczne cząstki aktywne wnikają głębiej. Kobiety, które mają zamiar zrewitalizować cerę oraz zredukować zmarszczki często w tym celu wybierają mezoterapie. Zabieg polega na wielu drobnych iniekcjach, które wprowadzają aktywne składniki specjalne - dobrane do danej osoby. Po wykonaniu mezoterapii cera jest głęboko odżywiona, a zmarszczki znacznie płytsze.

Miejsce 4.: Niwelowanie zmarszczek botoksem

Botoks jest stosowany w medycynie estetycznej już ponad 20 lat. To preparat sprawdzony oraz bezpieczny. Celem jego działania jest niwelowanie zmarszczek na skutek zablokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego oraz rozluźnienie wybranych mięśni twarzy. Dzięki toksynie botulinowej można również wyprostować kurze łapki czy poprzeczne linie na czole. Ważne jest to, aby stosować ten preparat w sposób umiarkowany.

Miejsce 5.: Szybki lifting twarzy

Lifting termiczny to efekt skuteczny i błyskawiczny. Trzeba podkreślić, że nowoczesne urządzenie Zaffiro jest odpowiedzialne za emitowanie promieniowania podczerwonego. Powoduje ono podgrzanie głębokich warstwy skóry. To zaś prowadzi do szybkiego obkurczenia włókien kolagenowych. Trzeba zaznaczyć, że skóra jest dzięki temu bardziej napięta oraz elastyczna. Zmarszczki są zaś wygładzone.

Miejsce 6.: Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Większość kobiet chce, aby ich usta były pełniejsze oraz lepiej nawilżone. Można uzyskać ten efekt dzięki kwasowi hialuronowemu. Powoduje on powiększenie ust oraz niweluje tak zwane zmarszczki palacza. Preparat poprawia także stan skóry ust.

Miejsce 7.: Laserowe usuwanie rumienia na policzkach

Obecnie coraz mniej kobiet chce posiadać rumień na policzkach. Nie tylko nie dodaje on uroku. Poza tym z czasem może nawet przekształcić się w trądzik różowaty. Aby wyeliminować ten problem warto zdecydować się na zamykanie naczynek przy pomocy platformy Palomar lub lasera KTP. Zabieg trwa tylko od kilku do kilkunastu minut. Efekty widoczne są zaś maksymalnie po dwóch tygodniach.

Miejsce 8.: Usuwanie przebarwień za pomocą maski

Dodatkowe elementy na twarzy w postaci piegów czy plamek nie cieszą się popularnością wśród kobiet. Można jednak zaradzić temu problemowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zabieg Cosmelan. Jak on wygląda? W czasie pierwszego etapu nakładana jest maska w gabinecie dermatologa. Następnie terapia jest kontynuowana w domu - pacjentki muszą wtedy stosować specjalistyczne preparaty.

Miejsce 9.: Pozbywanie się chomików przy pomocy nici liftingujących

Aktualnie coraz popularniejsze są nici liftingujące. Wszystko dlatego, że są mniej kosztowne niż lifting operacyjny. Poza tym nie wymagają rekonwalescencji. Jakie są inne zalety? Warto wiedzieć, że te elementy poprawiają owal twarzy, podnoszą brwi oraz naprawiają wygląd szyi. Aktualnie nie potrzeba zabiegu chirurgicznego, aby poprawić kształt twarzy za pomocą nici hialuronowych, a także polimlekowych. Warto zaznaczyć, że w pierwszym przypadku preparat jest wprowadzony w skórę w sposób liniowy. To powoduje napinanie oraz podciąganie skóry. Tymczasem nici polimlekowe są wprowadzane pod skórę przy pomocy cienkich jednokierunkowych igieł, co finalnie powoduje mechaniczne podniesienie skóry.

Miejsce 10.: Usuwanie drugiego podbródka przy pomocy lipolizy iniekcyjnej

Częstym problemem Polek jest drugi podbródek. Powstaje on m.in.: w wyniku problemów genetycznych czy upływającego czasu. Przyczyną jest też mała aktywność fizyczna i spożywanie nieodpowiednich produktów. Na szczęście można wykonać lipolizę iniekcyjną. Jak wygląda zabieg? Pod skórę jest wstrzykiwany preparat na bazie soi. Trzeba zaznaczyć, że rozbija on skutecznie tłuszcz w komórkach. Aby na stałe pozbyć się drugiego podbródka trzeba wykonać 2-3 zabiegi - w odstępie jednego miesiąca.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria