Stres i lęk - największa przyczyna starzenia się kobiet

Ostatni sondaż przeprowadzony wśród ponad 1000 kobiet, które mieszkają w Surrey i na południowym wschodzie, ujawnił, że większość z nich uważa, że stres i niepokój najbardziej starzeją od 30 roku życia. Prawie 30 proc. badanych podało, że stres i lęk mają szkodliwy wpływ na ich wygląd i starzenie się. Następnie w 21% badanych stwierdzono brak snu, co jest znanym objawem stresu i lęku.

Badanie przeprowadzone przez klinikę medycyny estetycznej z siedzibą w Surrey Health & Aesthetics wykazało, że pomimo badań, w których jako główne przyczyny starzenia się skóry regularnie wymienia się uszkodzenia spowodowane przez słońce i palenie tytoniu, kobiety nadal uważają, że stres i niepokój mają znacznie większy wpływ na ich skórę. Czynniki takie jak uszkodzenia spowodowane przez słońce, palenie tytoniu i spożycie alkoholu stanowiły zaledwie 13% wszystkich wyników.

Wadą "posiadania wszystkiego" jest to, że...

W przypadku kobiet w Surrey i na południowym wschodzie "mieć wszystko" może oznaczać "mieć cały niepokój", a nie wyważać karierę z macierzyństwem. 18% badanych kobiet wybrało "posiadanie dzieci" jako najbardziej znaczący wpływ na to, jak się starzeją. Lęk i stres są częstym efektem ubocznym posiadania dzieci, z określonymi przyczynami stresu, takimi jak depresja poporodowa oraz presja i poczucie winy, które mogą wynikać z bycia pracującą mamą.

Posiadanie dzieci może mieć bezpośredni wpływ na sen. Jedno z badań pokazuje, że w pierwszym roku życia dziecka tracimy 44 noce na sen. Zatem jeśli kobiety są niespokojne, zmęczone i mają dzieci, doświadczają trzech najczęstszych czynników starzenia się.

Jak stres i niepokój wpływają na nasz wygląd?

Marszczenie się i brak snu to dwa oczywiste efekty uboczne, jakie stres i lęk mogą mieć na skórę. Jednakże bycie w ciągłym stanie stresu może w rzeczywistości spowolnić proces odnowy skóry i spowodować, że będziemy produkować więcej hormonów, które powodują trądzikowe wyłomy. Stres może również pogarszać istniejące warunki skórne, takie jak egzema i trądzik różowaty.

W okresach stresu i niepokoju utrzymanie zdrowego stylu życia może być trudne, a zła dieta i kondycja fizyczna mogą prowadzić do problemów ze skórą. 15% badanych wybrało złą dietę i sprawność fizyczną jako główną przyczynę starzenia się od 30 roku życia.

Nieodpowiednie jedzenie i nie picie wystarczającej ilości wody może pozbawić skórę wilgoci, a także witamin antyoksydacyjnych, takich jak witaminy A i C. Niewystarczająca ilość ćwiczeń fizycznych może spowodować spowolnienie naszego krążenia, powodując matową cerę. Dieta Yo-yo może mieć drastyczny wpływ na skórę, z szybkim przyrostem i utratą wagi, powodując jej rozciąganie i zwiotczenie.

Zmniejszenie wpływu stresu i niepokoju na skórę za pomocą zabiegów kosmetycznych

Poświęcenie czasu na dbanie o siebie to kluczowy sposób na pozbycie się stresu, z dodatkową korzyścią, że wiele zabiegów pielęgnacyjnych w szczególności pomaga również poprawić koloryt i strukturę skóry. Jedną z korzyści płynących ze starzenia się jest fakt, że raz w wieku 30 lat prawdopodobnie będziemy mieli już ugruntowaną karierę zawodową i będziemy zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby móc korzystać ze specjalistycznych zabiegów upiększających, które pozwolą nam się zrelaksować i rozpieszczać.

Dr Rekha Tailor, dyrektor medyczny w dziale zdrowia i estetyki, wyjaśnia pozytywny wpływ zabiegów kosmetycznych na kobiety: "Powszechną obawą kobiet jest to, że poddanie się zabiegowi kosmetycznemu sprawi, że będą wyglądać "przesadnie", ale celem dobrych zabiegów kosmetycznych jest sprawienie, aby kobiety wyglądały na świeże i odmłodzone. Nie chodzi tu na przykład o to, by osoba w wieku 45 lat wyglądała na 25 lat, lecz o to, by edukować kobiety w zakresie najbardziej odpowiednich dla nich zabiegów i wspierać je w dążeniu do poprawy wyglądu skóry i dobrego samopoczucia".

Zabiegi, które kiedyś były postrzegane jako "tabu", takie jak Botox i wypełniacze skórne, są teraz łatwo akceptowalne w celu poprawy tekstury skóry i zmniejszenia zmarszczek. Inne zabiegi, takie jak maseczki lub skórki, mogą poprawić jakość skóry i odmłodzić.

Dokonując wyboru, by zadbać o siebie, moglibyśmy faktycznie poprawić swoją samoocenę, co mogłoby doprowadzić do zmniejszenia stresu i niepokoju, a nawet, jak wynika z jednego z badań, poprawić nasze relacje i wyniki w pracy.

Co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić swoją skórę

Istnieje wiele opcji dostępnych w celu zmniejszenia poziomu stresu i pozostawienia nas dobrze wyglądających i czujących się świetnie, od zabiegów zmarszczkowych do medytacji. Poniżej przedstawiamy niektóre z kluczowych czynników, które powodują starzenie się i sposoby, w jaki można z nimi walczyć i zacząć się czuć bardziej zrelaksowani i odmłodzeni wewnątrz i na zewnątrz.

Uszkodzenia słoneczne

Jedną z największych przyczyn starzenia się są uszkodzenia spowodowane przez słońce. Chemiczne (skórne) peelingi delikatnie usuwają najbardziej zewnętrzne warstwy skóry, aby usunąć martwe komórki skóry i stworzyć jaśniejszą skórę.skazy skórne spowodowane uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce to rogowacenie łojotokowe (łagodne rozrosty skóry), brązowe plamy i pajączki mogą być leczone przy użyciu technologii Lamprobe, która wykorzystuje technologię częstotliwości radiowych do leczenia tych powszechnych stanów.

Alkohol

Alkohol wysusza skórę, więc zmniejszenie spożycia alkoholu jest najprostszym sposobem na zminimalizowanie jego wpływu na wygląd skóry. Poza zwiększeniem spożycia płynów, intensywna twarz, taka jak Hydrafacial, może znacznie zwiększyć nawilżenie skóry, a także zapewnić ochronę antyoksydacyjną.

Palenie tytoniu

Linie powstałe w wyniku palenia mogą być wypełnione wypełniaczami skórnymi, które wypychają się i wypełniają. Jest to szczególnie skuteczny zabieg w przypadku objawów starzenia, linii wokół ust.W przypadku głębszych linii, Botox może być stosowany w celu złagodzenia głębszych zmarszczek wokół ust i oczu.Profhilo to nowy zabieg, który przywraca organizmowi naturalny kwas hialuronowy, pozostawiając skórę wyglądającą na bardziej napiętą i odmłodzoną. Leczy przyczynę zmarszczek, a nie tylko same zmarszczki.

Brak snu

Aplikacje i urządzenia do śledzenia snu pomogą Ci określić Twoje nawyki związane ze spaniem. Urządzenia te mogą polecać spersonalizowane plany snu, przypominać Ci o tym, kiedy powinieneś iść spać i dawać wskazówki, jak poprawić swoją rutynę nocną.

Medytacja jest znanym sposobem na zmniejszenie stresu i niepokoju, ale czy wiesz, że może również poprawić sen? Jedno badanie wykazało, że 58% bezsenności wykazało znaczną poprawę snu poprzez praktykowanie medytacji. Najłatwiejszy sposób dryfować daleko od lepszy nocny sen jest z prowadzącą medytaci app z cechami projektującymi uśmierzać ciebie w sen tak jak Buddhify lub Calm.

5 sposobów na zmniejszenie stresu i niepokoju w twoim życiu

Załatw problem na głowie, zmniejszając stres i niepokój powodujący zmarszczki dzięki tym poradom.

1. Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym

Kiedy czujesz się przytłoczony stresem i lękiem, a to ma wpływ na twoje zdrowie, wtedy najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu. Lekarz ten pomoże ci określić przyczynę stresu i może skierować cię na dalsze leczenie, np. na poradę lub pomoc grupową, albo też przepisać ci leki, jeśli jest to właściwe. Więcej informacji na temat uzyskiwania profesjonalnych porad dotyczących leczenia stresu i lęku można znaleźć na stronie Mind.org.

2. Znajdź czas dla siebie

Niezależnie od tego, czy idziesz na kawę z przyjaciółką, czytasz rozdział książki, idziesz na zajęcia z jogi, czy poddajesz się zabiegom upiększającym, samo oderwanie się od zwykłego rozkładu zajęć pomoże Ci się zrelaksować i zyskać potrzebny spokój.

3. Poproś o pomoc

Często może to być najtrudniejsze do zrobienia, ale zwrócenie się o pomoc może uwolnić cenny czas i energię. Jeśli masz problemy z pogodzeniem pracy i życia domowego, możesz poprosić przyjaciela lub członka rodziny o pomoc w opiece nad dziećmi; porozmawiać z pracodawcą o zmianie umowy o pracę na elastyczny czas pracy lub zatrudnić sprzątaczkę do wykonywania prac domowych, podczas gdy ty spędzasz więcej czasu z dziećmi.

4. Naucz się nowej umiejętności

Gdy tam jest pewny osoba lub aktywność która wywołuje twój stres, then jeden sposób uporać się to jest przez uczyć się nowego umiejętność pomagać ciebie radzić sobie stres bardziej efektywnie. Jeśli osoba w pracy konsekwentnie traktuje cię jak wycieraczkę, to uczestnictwo w kursie asertywności może być sposobem na walkę z tym stresem. Albo, jeśli martwisz się o pieniądze, zarezerwuj sesję z doradcą finansowym, aby uzyskać pomoc i radę w zakresie radzenia sobie z pieniędzmi lub zapisz się na kurs księgowości. Praca w pracy, która Ci się nie podoba, może być bardzo stresująca. Możesz dowiedzieć się, na jakich obszarach chciałbyś skupić swoją karierę zawodową, wykonując pracę wolontariacką lub biorąc udział w kursie na interesujący Cię temat.

5. Odłączenie od technologii

Badania wykazały, że nadmierne korzystanie z technologii może powodować zaburzenia snu oraz objawy stresu i depresji, a aż 1 na 5 osób twierdzi, że czuje się przygnębiona w wyniku korzystania z serwisów społecznościowych. Spróbuj detoksykacji technologicznej, czy to nie jest sprawdzanie mediów społecznościowych przez tydzień, czy nie czytanie internetowych stron informacyjnych po 19:00, aby uniknąć traumatycznych historii przed snem. Robienie czegoś w celu skrócenia czasu spędzanego w sieci powinno pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu.

Dr Rekha wyjaśnia, jak dbanie o siebie może pomóc w zmniejszeniu poczucia stresu i niepokoju: "Jeśli jesteś zajęty zobowiązaniami w pracy i w domu, poświęcenie czasu na dbanie o siebie może szybko ześlizgnąć się na listę 'do zrobienia'. Tak ważne jest, aby spojrzeć całościowo na swoje zdrowie i dokładnie określić, jakie czynniki powodują, że czujesz się tak zestresowany. Istnieją opcje otwarte dla Ciebie i osób, które mogą pomóc Ci poczuć się ponownie pod kontrolą, czy jest to coś tak prostego jak rezerwacja na rozpieszczające leczenie, aby zyskać trochę cennego "czasu dla mnie", czy coś bardziej dogłębnego, jak sesje doradcze, aby dotrzeć do korzeni tego, co Cię stresuje".

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria