Jak się pozbyć cellulitu i zapobiec jego ponownemu powstawaniu? Poradnik z planem treningowym

Bardzo wiele uwagi przywiązuje się obecnie do wyglądu zewnętrznego, który co prawda rzadko bywa perfekcyjny, ale rzeczywiście mamy obecnie o wiele więcej możliwości niż niegdyś, ażeby go takim uczynić. Wielu kobietom doskwiera szczególnie cellulit, który co prawda nie jest groźny dla zdrowia, ale z pewnością nie dodaje również atrakcyjności. W sieci można znaleźć mnóstwo porad jak się go pozbyć, ale niewątpliwie nie jest to łatwa walka, ponieważ wymaga zmiany bardzo wielu nawyków i kompleksowej zmiany stylu życia. Od czego zacząć?

Jak się pozbyć cellulitu – ćwiczenia

Najlepszym wrogiem cellulitu jest ruch! Oczywiście nie istnieją ćwiczenia, które skupiają się tylko i wyłącznie na redukcji cellulitu i dzięki którym można zadziałać wyłącznie na niego, ale prawdą jest, że w zdrowym ciele tkwi zdrowy duch, a zatem wprowadzenie większej ilości ruchu do codziennego życia nie tylko poprawi zdrowie fizyczne i psychiczne, lecz również pomoże poprawić wygląd – w tym między innymi pozbyć się cellulitu. Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Szybka – a jednocześnie zdrowa utrata tłuszczu, czyli pozbywanie się około 0,5-1 kilograma w ciągu miesiąca wymaga naprawdę intensywnego wysiłku fizycznego, czyli treningu siłowego połączonego z treningiem interwałowo-aerobowym. Trzeba się jednak skupić szczególnie na dolnych partiach ciała oraz na wykonywaniu ćwiczeń złożonych, czyli na przykład przysiad ze sztangą, wykroki z wyciskaniem sztangielek, martwy ciąg, wymachy z kettlebellem, wyciskanie sztangielek lub sztangi, krokodylki i tak dalej. Cellulit to przecież po prostu tłuszcz, tylko zgromadzony w formie nieestetycznych grudek, zamiast równomiernie rozłożonych pasów. A najlepszym sposobem na pozbycie się tłuszczu jest trening!

Jak się pozbyć cellulitu z ud?

Cellulit odkłada się przede wszystkim w dolnych partiach ciała, a przede wszystkim widoczny jest na udach oraz na pośladkach. Jakkolwiek pośladki można ukryć nawet po krótkimi spodenkami, tak uda latem chcemy przecież pokazywać – i to nawet nie po to, by chwalić się nimi, ale przede wszystkim z uwagi na wysoką temperaturę (po prostu w długim spodniach czy spódnicach mogłoby być gorąco). Kobiety często narzekają na pojawienie się na nogach tak zwanych bryczesów, czyli na osadzenie się tłuszczu i cellulitu na udach, biodrach i podudziach w taki sposób, że ciało traci atrakcyjne kształty i zaczyna wyglądać groteskowo. Najlepszy sposób na zlikwidowanie tłuszczu i cellulitu z tych partii ciała jest wykonywanie przysiadów ze sztangą – koniecznie we właściwy sposób (warto obejrzeć kilka filmików instruktażowych) i koniecznie z obciążeniem.

cellulit na udach i pośladkach

Kolejne, warte uwagi ćwiczenie to:

- mostek na piłce lekarskiej

- wykroki

- wyrzuty nóg w klęku podpartym.

Jak się pozbyć cellulitu z nóg i pośladków

Jak już wspomniano wcześniej, cellulit osadza się nie tylko na udach, lecz również i na pośladkach. Kształtne, zadbane pośladki to marzenie każdej kobiety, a mężczyźni zwracają na ich wygląd bardzo dużą uwagę. Tym bardziej warto więc o nie zadbać i pozbyć się z nich nieładnych grudek cellulitu. Doskonałe ćwiczenia na tą partię ciała to:

- martwy ciąg – przy czym warto tu używać sztangi o wadze 15-20 kilogramów.

- wykroki – warto jedynie pamiętać i dodatkowym spięciu mięśni pośladków w końcowej fazie ruchu

- przysiady ze sztangą poniżej linii kolan – inne rodzaje przysiadów obciążą bardziej kolana, dlatego warto schodzić nieco niżej, przy tym szeroko rozstawiając nogi, co zwiększa obciążenie pośladków

- martwy ciąg na jednej nodze – pochylamy tułów, wypychając do tyłu prostą nogę (oczywiście, w rękach trzymając obciążenie)

- przysiad na jednej nodze – ćwiczenie to angażuje i nogi i pośladki, lecz jest przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych w ćwiczeniach.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria