Brak snu przyczynia się do starzenia się Twojej skóry!

Większość z nas doświadczyła złego snu lub miała późną noc na mieście. Ale o jedną noc za dużo bezsennych nocy może prowadzić do, cienkich linii, ciemnych kręgów brak skóry i starzenia się.

Kiedy nie śpimy wystarczająco dużo, nasz organizm uwalnia więcej kortyzolu (hormonu stresu). W nadmiarze kortyzol może doprowadzić do rozpadu kolagenu skóry. Kolagen jest białkiem, które utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Stymulowanie produkcji kolagenu jest niezbędne, jeśli chodzi o spowolnienie procesu starzenia się skóry. Dlatego też brak snu = zestresowana skóra!

Bez snu nasza skóra może stać się niezrównoważona, odwodniona i zaczerwieniona, a także staje się bardziej podatna na dziwne załamania. Sen jest pokarmem dla mózgu, ciała i skóry, a jeśli nie mamy go wystarczająco dużo, pozbawiamy każdego z nich jego pożywienia.

Brak snu wpływa na poziom wilgoci w naszej skórze, obniża poziom pH skóry, co przyczynia się do mniej młodzieńczego, matowego wyglądu skóry. Kiedy poziom pH skóry spada, może to powodować zachwianie równowagi, powodując niepotrzebne wysuszenie i zaczerwienienie. Dlatego tak ważne jest stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które utrzymują ją na lepiej zbalansowanym, lekko kwaśnym poziomie pH, jak w przypadku ZO Skóra Zdrowa i medyczna oferta Dr Zein Obagi. ZO to produkty medyczne, które pozwalają utrzymać wilgoć w skórze, a bakterie na zewnątrz!

Torebki na oczy i ciemne obwódki są znakiem rozpoznawczym NO.1, że możesz nie spać wystarczająco dużo!

Ciągnienie przez całą noc jest głównym powodem, dla którego nasze naczynia krwionośne rozszerzają się. Rozszerzanie się krwinek prowadzi do powstawania ciemnych kręgów. Większa ilość snu pomaga zmniejszyć opuchliznę i ciemne cienie spod naszych oczu. Śpiąca twarz w dół może również powodować opuchliznę worków pod oczami. Płyn może gromadzić się w korytku pod oczami przez całą noc i powodować opuchliznę.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria