Wypróbuj terapię PRP "dracula", aby uzyskać prawdziwie przerażający efekt.

Jeśli widok przerzedzających się włosów lub rozwijającej się łysiny napawa Cię przerażeniem, Terapia PRP może być rozwiązaniem.

Terapia PRP, znana również jako terapia "Draculi", wykorzystuje naturalne zasoby Twojego organizmu, obecne w Twojej krwi, aby zapewnić silny impuls do poprawy kolorytu i tekstury skóry lub stymulować wzrost włosów. Ten rewolucyjny zabieg stymuluje produkcję kolagenu, a także może wspomagać odrastanie włosów i odwracać skutki łysienia, przerzedzania się włosów i łysienia.

Wykorzystuje on skoncentrowane serum stworzone z przetworzonego osocza krwi, które jest wstrzykiwane w skórę głowy w celu pobudzenia odrastania włosów. Osocze i płytki krwi stymulują mieszki włosowe, co skutkuje poprawą wzrostu i struktury włosów oraz spowolnieniem, a nawet odwróceniem oznak utraty włosów.

Jeśli myślisz, że brzmi to zupełnie jak bajka, być może zainteresuje Cię fakt, że zabieg ten jest znany od lat 70-tych. Początkowo opracowano ją do stosowania w chirurgii na otwartym sercu, ale od tego czasu jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny, w tym w medycynie sportowej, leczeniu bólu i stomatologii.

NA CZYM POLEGA TERAPIA PRP?

Pomimo pseudonimu "Drakula", nie martw się, nie ma tu żadnych "kłów"! Na początku terapii pobierzemy małą strzykawkę z krwią z Twojego ramienia, a następnie natychmiast przetworzymy ją w wirówce, pozostawiając klarowną surowicę zawierającą płytki krwi. Serum to jest bogate w naturalne proteiny, które mogą odwrócić uszkodzenia komórek, wspomagać gojenie, naprawiać DNA i stymulować produkcję kolagenu w skórze, a także pobudzać mieszki włosowe po wstrzyknięciu w skórę głowy.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ do wstrzykiwania serum używamy maleńkich igieł (w skórę głowy w przypadku zabiegów na włosy lub w twarz, szyję, dekolt lub dłonie w przypadku zabiegów na skórę).

Płytki krwi zawarte w serum uwalniają czynniki wzrostu - pobudzając uśpione mieszki włosowe do reaktywacji i produkcji nowych włosów. Z czasem dochodzi do odrastania włosów i zmniejszenia widoczności przerzedzonych lub łysych plam.

Skutków ubocznych jest niewiele - przez dzień lub dwa po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna lub uczucie "ściągnięcia" skóry głowy, a niektórzy pacjenci odczuwają lekki ból głowy następnego dnia. Nie jest jednak wymagany czas rekonwalescencji i bezpośrednio po zabiegu można normalnie funkcjonować. Po zabiegu na twarz może pojawić się opuchlizna i siniaki, ale powrót do zdrowia jest bardzo szybki.

JAK DŁUGO TO TRWA I ILE ZABIEGÓW PRP JEST POTRZEBNYCH?

Każdy zabieg trwa około 45 minut, łącznie z wytworzeniem serum PRP.

Zazwyczaj zalecamy serię trzech do pięciu zabiegów, w odstępie czterech do sześciu tygodni. Następnie co trzy do sześciu miesięcy przeprowadza się zabieg podtrzymujący, który zapewnia długotrwałe rezultaty.

CZY TERAPIA PRP "DRACULA" DZIAŁA W POŁĄCZENIU Z INNYMI ZABIEGAMI?

Terapia PRP dla włosów działa jako samodzielny zabieg, ale może być połączona z mezoterapią i Viviscal Professional, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Jeśli jednak chcesz doświadczyć pełnych korzyści dla Twojej skóry, PRP doskonale łączy się z laserowymi zabiegami na skórę oraz zabiegami SkinPen™, a jego efektem może być lepsze gojenie i szybsza regeneracja.

Przed każdym zabiegiem zostanie przeprowadzona kompleksowa konsultacja, aby upewnić się, że jest on dla Ciebie odpowiedni, co da Ci możliwość zbadania, czy można go połączyć z innymi zabiegami, w zależności od rezultatów, jakie chcesz osiągnąć.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria