Czy woda pitna to sekret świecącej się skóry?

Wszyscy słyszeliśmy to już wcześniej - jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, nawilżenie jest kluczowe. Ale to, czego wielu nie rozumie, to dlaczego. Woda odgrywa istotną rolę w utrzymaniu naszych komórek, organów, krążenia i funkcji organizmu. Pomaga również wypłukać szkodliwe toksyny, które gromadzą się w organizmie. A gdy oddychamy i pocimy się, tracimy sporą ilość wody, dlatego musimy ją często uzupełniać, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ale czy picie wody to naprawdę sekret świecącej się skóry? Prawda jest taka, że bez odpowiedniej ilości wody skóra może stać się matowa, sucha, łuszcząca się i znacznie bardziej podatna na przewlekłe stany chorobowe. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o silnym wpływie wody na nasz organizm i dlaczego jest ona tak ważna dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry.

Przewlekłe odwodnienie zachęca do stosowania cienkich linii komórkowych

Aby naprawdę zrozumieć znaczenie picia tych ośmiu zalecanych szklanek wody każdego dnia, pomaga to myśleć o winogronach i rodzynkach. Winogrono jest wypełnione wodą - w rzeczywistości ponad 80% to woda - niezbyt daleko od ludzkiego ciała, które składa się z 60% wody. Dzięki temu winogrona są pulchne, okrągłe, gładkie i soczyste. Natomiast rodzynki wydają się wysuszone i pomarszczone, ponieważ większość wody jest usuwana w celu ich wysuszenia. Porównując je, można dostrzec różnicę między skórą odwodnioną a nawilżoną. Bez uzupełniania ilości wody w organizmie, skóra staje się bardziej podatna na zmarszczki i drobne linie, między innymi, nawet w młodym wieku. Przewlekłe odwodnienie może również powodować pogłębianie się linii mimicznych z czasem, tworząc bardziej wyraźne zmarszczki, których pozbycie się może być trudne. Picie zalecanej ilości wody każdego dnia jest prostym, ale skutecznym krokiem, który można podjąć w celu zmniejszenia i opóźnienia powstawania zmarszczek.

Woda wypłukuje toksyny

Żywność, którą spożywamy i produkty, których używamy regularnie, zawierają pewne poziomy toksyn, które z czasem gromadzą się w naszym organizmie. Aby je usunąć, nasz organizm potrzebuje wystarczającej ilości wody, aby przenosić je przez nasz system i ostatecznie wypłukać. Jeśli nie pijesz regularnie wody, toksyny te będą się utrzymywać i gromadzić w organizmie, co może powodować trądzik, cienie i więcej problemów ze skórą. Prawdopodobnie będziesz też czuł się o wiele bardziej ospały.

Odwodnienie pogłębia problemy skórne

Dla tych, którzy cierpią na przewlekłe schorzenia skóry, takie jak złe zerwania, Rosacea, cienie lub stany zapalne, dodanie więcej wody do codziennej rutyny może być kluczowe dla złagodzenia i poprawy tych warunków. Odwodnienie pogarsza wszystkie problemy skórne, bez względu na to, czym one są, a także wszelkie stany chorobowe. Tak więc, jeśli Twoja Rosacea lub trądzik ostatnio wzrosła, zwróć uwagę na ilość wody, którą piłeś. Prosta regulacja poboru wody może drastycznie pomóc w jej poprawie.

Transport wody i składniki odżywcze

Nasza skóra jest naszym największym organem i składa się z wody i komórek. Jak wszystkie nasze organy, potrzebuje pewnych składników odżywczych, hormonów i płynów, aby móc się rozwijać. Woda przenosi te niezbędne płyny i składniki odżywcze z naszego żołądka i naczyń do naszej skóry i całego ciała. W ten sposób nasza skóra otrzymuje pożywienie, którego potrzebuje każdego dnia, aby zwalczać takie stany chorobowe jak skazy, trądzik i chroniczne problemy skórne. Brak nawilżenia może spowalniać i utrudniać te niezbędne dla zdrowej skóry procesy życiowe.

Zwiększa przepływ krwi do skóry

Picie większej ilości wody może wydawać się zbyt dobre dla poprawy wyglądu Twojej skóry, ale często to najprostsze kroki, które mogą zrobić największą różnicę. Ponieważ zwiększa ona przepływ krwi do skóry, picie wody może zwalczyć wiele problemów, w tym bardziej ekstremalne warunki, takie jak łuszczyca i egzema.

Bilans pH

Słyszałeś kiedyś o bilansie pH? Jeśli odnosi się do kwaśnego i zasadowego poziomu w twoim organizmie. I odgrywa ważną rolę również w twojej skórze. Na Twój poziom pH wpływa Twoja dieta i nawyki, które z kolei wpływają na wszystko w organizmie, w tym na jego zdolność do walki z chorobami. Na zdolność naszej skóry do ochrony jest również bezpośredni wpływ na poziom pH. Celem jest osiągnięcie właściwej równowagi, tak aby organizm mógł optymalnie funkcjonować, co leży wokół 7 punktów w standardowej skali pH. Jeśli masz problem ze skórą, porozmawiaj o tym ze swoim specjalistą ds. pielęgnacji skóry, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz osiągnąć właściwą równowagę.

Woda jest naprawdę istotnym elementem wzmacniania naszego piękna zarówno w środku jak i na zewnątrz.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria