Dziesięć rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zachować młodość

Słowo "odmładzanie" jest nowe dla większości ludzi. Zasadniczo odnosi się ono do rzeczy, które możemy zrobić dla siebie, gdy jesteśmy młodzi, aby zachować młodość. Niektóre z tych rzeczy utrzymują młodość ciała, a niektóre utrzymują młodość twarzy. W toll, te praktyki mogą przyczynić się do optymalizacji jakości życia. Poniżej wymienię moje dziesięć ulubionych praktyk anti-aging.

Wskazówki przeciwstarzeniowe

Codzienne stosowanie blokady przeciwsłonecznej SPF30 lub większej

To jest oczywista oczywistość. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zmniejsza narażenie skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Konsekwentne stosowanie fizycznego (nie chemicznego) filtra przeciwsłonecznego zapewni długotrwałe korzyści w postaci mniejszej ilości zmarszczek i plam posłonecznych, które mogłyby zniszczyć młody wygląd skóry. Dodatkową korzyścią jest oczywiście zmniejszenie zachorowalności na raka skóry na obszarach ciała narażonych na działanie promieni słonecznych.

Codzienne przyjmowanie doustnych suplementów witaminy C

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która jest najważniejszą witaminą biorącą udział w tworzeniu zdrowego kolagenu. Witamina C jest powszechnie spotykana w postaci dietetycznej w następujących produktach spożywczych: brokuły, kantalupa, kalafior, jarmuż, kiwi, sok pomarańczowy, papaja, czerwona, zielona lub żółta papryka, słodki ziemniak, truskawki i pomidory. Jeśli nie możesz lub nie możesz spożywać diety bogatej w te pokarmy, doustna suplementacja 1000mg witaminy C dziennie może pomóc w dostarczeniu tego ważnego składnika odżywczego do organizmu. Zdrowy poziom kolagenu oznacza lepszą strukturę Twojej skóry, kości, włosów itp.

Zapewnij sobie zdrową dawkę kwasów omega w swojej diecie

Wiele osób lubi ryby w swojej diecie. Jednak niemożliwe jest spożywanie wystarczającej ilości ryb na co dzień, aby uzyskać zdrową ilość kwasów tłuszczowych omega. Suplementy oleju rybnego w ilości 1000-2000mg dziennie okazały się bardzo ważne dla zdrowia psychicznego, zdrowia oczu, wzrostu mózgu i wczesnego rozwoju w czasie ciąży, poprawy czynników ryzyka sercowego, zmniejszenia objawów ADHD u dzieci, zmniejszenia stanu zapalnego, zmniejszenia objawów zespołu metabolicznego, poprawy związanego z wiekiem spadku umysłowego i Alzheimera oraz utrzymania zdrowej i elastycznej skóry.

Rzuć palenie

Powszechnie wiadomo, że palenie przyczynia się do powstawania wielu różnych stanów chorobowych. Jeśli chodzi o skórę, substancje chemiczne zawarte w dymie przyczyniają się do jej uszkodzenia miejscowo oraz poprzez zwiększanie poziomu antyoksydantów. Palenie powoduje również powstawanie zmarszczek wokół ust ("linie palacza"). Wreszcie, poziom witaminy C u palaczy jest zwykle o około 15% niższy niż u osób niepalących. Prowadzi to do problemów ze słabym gojeniem się ran i sprawia, że palacze są w grupie wysokiego ryzyka w przypadku wielu zabiegów chirurgii plastycznej.

Zmniejsz spożycie cukru

Dieta bogata w cukier jest bardzo szkodliwa dla skóry. Prowadzi ona do glikozylacji błony komórkowej. Kolagen i elastyna to dwa ważne białka, które są szczególnie podatne na glikozylację. Uszkodzenie tych białek prowadzi do powstania bladej, mniej jędrnej i bardziej pomarszczonej/obwisłej skóry.

Wykonuj intensywne ćwiczenia fizyczne przez co najmniej 30 minut dziennie.

Coraz bardziej zabiegane życie osobiste i zawodowe sprawia, że wielu osobom trudno jest dotrzeć na siłownię. Ćwiczenia fizyczne są często zaniedbywane. Ważne jest, aby zapewnić sobie co najmniej 30 minut energicznych ćwiczeń dziennie. Poza korzyściami dla układu krążenia, ćwiczenia są związane z produkcją hormonów, które zapewniają dobre samopoczucie i pomagają w zasypianiu. Ćwiczenia są związane z obniżonym poziomem otyłości i mogą zapobiegać zmianom wagi typu jo-jo, które skutkują luźną skórą.

Wczesne stosowanie neurotoksyn może spowolnić rozwój zmarszczek

Neurotoksyny, takie jak Botox, Dysport i Xeomin, mają udowodnione działanie zmniejszające widoczność zmarszczek. Wraz z powszechnym korzystaniem z małych ekranów wzrasta częstość występowania zmarszczek wokół oczu i marszczenia brwi. Młodzi ludzie spędzają dużo czasu przy swoich urządzeniach wykonując te ruchy, co może prowadzić do przedwczesnego powstawania zmarszczek. Stosowanie neurotoksyn może pomóc w zwalczaniu wczesnych oznak zmarszczek w tych obszarach.

Retin-A nie jest już tylko na trądzik

Retin-A, pochodna witaminy A, jest jednym z najczęściej stosowanych leków przeciwstarzeniowych do stosowania miejscowego na skórę. Początkowo opracowano ją jako lek na trądzik, ale okazało się, że ma ona niezwykłe właściwości poprawiające stan skóry. Z wiekiem warstwa naskórka (to, co widać) staje się grubsza, a warstwa skóry właściwej (warstwa wytrzymałościowa) staje się cieńsza. Prowadzi to do ścieńczenia skóry, która się marszczy i pojawiają się na niej niedoskonałości kosmetyczne, takie jak brązowe plamy. Rutynowe stosowanie Retin-A, a w mniejszym stopniu łagodnych retinoli, powoduje do pewnego stopnia odwrócenie tego procesu. Warstwa powierzchowna ulega złuszczeniu i kosmetycznej poprawie, podczas gdy warstwa głębsza ulega wzmocnieniu. Prowadzi to do piękniejszej skóry!

Nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc w utrzymaniu integralności skóry przez dłuższy czas.

Zabiegi takie jak napinanie skóry RF, IPL (intensywne światło impulsowe), resurfacing laserowy, mikronakłuwanie oraz peelingi chemiczne mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej i wolnej od skaz skóry. Każdy zabieg może skutkować poprawą stanu kolagenu w skórze i/lub poprawą wyglądu cery. Coroczna pielęgnacja przy użyciu tych procedur może powstrzymać oznaki starzenia się twarzy. Są one również bardziej ekonomiczne niż chirurgia z mniejszym czasem przestoju w większości przypadków.

Sen jest najbardziej zaniedbywanym narzędziem przeciwstarzeniowym, jakie posiadamy

Sen jest potrzebny dla tak wielu procesów naprawczych. W tym kraju panuje epidemia słabego snu. Przeciętny dorosły powinien dostać 7-8 godzin nieprzerwanego snu na noc. Niestety, większość tego nie robi. Zmniejszona ilość snu prowadzi do wzrostu kortyzolu, hormonu stresu. Zbyt duża ilość kortyzolu prowadzi do zatrzymania tłuszczu. Może to prowadzić do bezdechu sennego i związanych z nim stanów chorobowych.

Prawidłowa higiena snu wiąże się z poprawą nastroju, lepszą czujnością w ciągu dnia, lepszym zachowaniem pamięci, zmniejszeniem stanów zapalnych i spowolnieniem związanego z wiekiem spadku sprawności umysłowej. Nie zaniedbuj swojego snu. W nocy używaj blokerów niebieskiego światła na urządzeniach cyfrowych, aby ułatwić sobie zasypianie. Unikaj ćwiczeń i środków pobudzających w ciągu 3 godzin przed snem. Unikaj alkoholu jako środka wspomagającego zasypianie, ponieważ w rzeczywistości zakłóca on sen. Dbanie o siebie ma działanie przeciwstarzeniowe.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria