Czy jesteś pewna siebie i swojego ciała?

Istnieje wiele sposobów, na które można poczuć się pewnie, a to naprawdę różni się w zależności od osoby. Myślenie o "pięknie ciała" może być łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, i chociaż powiedzenie "piękno jest w oku obserwatora" może pozostać prawdziwe, to kiedy jesteś obserwatorem, może być trudno czuć się pewnie ciała, kiedy chcesz czuć się szczęśliwsza i pewniejsza w swoim wyglądzie.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Allergan, twórców Botoxu i Juvederm, sugerują, że coraz więcej kobiet zwraca się do wstrzykiwań wypełniaczy twarzy takich Botox, aby zwiększyć ich zaufanie. Tak więc, Botox może pomóc poprawić swoje zaufanie do ciała?

Czy istnieje połączenie?

Dokonywanie zmian w swoim wyglądzie poprzez zabiegi i procedury mogą wydawać się dramatycznym krokiem, jednak zmiany te mogą mieć moc, aby zwiększyć swoją pewność siebie. Kiedy wyglądasz najlepiej, masz tendencję do tego, by czuć się najlepiej.

Liczne badania wykazały, że zabiegi kosmetyczne, takie jak Botox, mogą mieć wpływ na Twoje ogólne szczęście. W jednym z badań w szczególności zadawano uczestnikom pytania związane z ich zdrowiem fizycznym, zadowoleniem z życia, nastrojem, obrazem ciała, świadomością siebie, poczuciem własnej wartości, atrakcyjności i dobrego samopoczucia. Ogólna zgoda była taka, że osoby, które poddały się zabiegom z użyciem Botoxu, uzyskały wyższe wyniki niż przed zabiegiem.

Czy jest to właściwa kuracja dla Ciebie?

Chociaż to wszystko jest dobrze powiedzieć, że istnieje związek między nimi, jesteś jedyną osobą, która wie, czy uzyskanie Botox, lub w rzeczywistości wszelkie zabiegi kosmetyczne, może lub nie poprawić zaufanie do ciała.

Na tym konkretnym etapie Twojego życia, jeśli rozważasz zrobienie kroku w kierunku poczucia większej pewności siebie o swoim wyglądzie, i wierzysz, że zabieg kosmetyczny będzie pozytywną zmianą, powinieneś zadać sobie 3 kluczowe pytania:

  • Dla kogo to robisz?
  • Czy kwestie emocjonalne wpłynęły na Twoją decyzję?
  • Jakie są Twoje oczekiwania?

Ważne jest, aby zabiegi kosmetyczne były wykonywane z właściwego powodu. Powinno być to spowodowane tym, że chcesz tego dla siebie - nikogo innego. Jeśli ostatnio również czujesz się trochę rutyna lub czujesz się przygnębiony i myślisz, że zabieg kosmetyczny może być odpowiedzią, to może to nie być właściwy moment na zarezerwowanie konsultacji. Nie chcesz, aby twoja decyzja zmieniła się pod wpływem czynników emocjonalnych. Należy również zachować realistyczne oczekiwania wobec zabiegu. Podczas gdy procedury takie jak Botox mogą pomóc w wyglądzie, nie może leczyć niechcianych okoliczności życiowych lub innych kwestii.

Inne problemy

Czasami nie chodzi o to, czy jesteś zadowolony ze swojego wyglądu, czy nie. Czasami jest to problem zdrowotny, który może mieć wpływ na Twoją pewność siebie. Udowodniono, że botoks nie tylko pomaga w leczeniu zmarszczek i skóry, ale także wielu innych problemów, takich jak pocenie się, a nawet nadczynność pęcherza. W niektórych przypadkach udowodniono również, że przynosi on poprawę w takich kwestiach, jak nieprawidłowe bicie serca i rozszczepienie warg.

Wierzymy, że wszystkie kobiety powinny czuć się pozytywnie i pewnie w swoim wyglądzie, a nasz zespół ma na sercu tylko Twoje samopoczucie.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria