Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi?

Zwiększenie rozmiaru piersi poprzez powiększenie piersi jest poważnym zabiegiem, który wymaga wielu przygotowań przed operacją i rekonwalescencji po operacji. Jak w przypadku każdej operacji, dbanie o swoje ciało i słuchanie zaleceń lekarza jest najważniejsze dla osiągnięcia pomyślnego wyniku.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po zabiegu powiększania piersi.

Powrót do zdrowia po zabiegu powiększenia piersi

Każda kobieta jest inna i czas rekonwalescencji może się różnić. Istnieją różne czynniki, takie jak rozmiar i rodzaj implantu, umiejscowienie, a nawet umiejętności chirurgiczne lekarza, które mogą wpłynąć na czas powrotu do zdrowia.

Średnio, pełny okres rekonwalescencji trwa około czterech do sześciu tygodni. Ważne jest, aby w tym delikatnym okresie powstrzymać się od aktywności fizycznej, podnoszenia ciężkich przedmiotów i przepracowywania się.

Czego można się spodziewać po zabiegu powiększania piersi

24 godziny po operacji

Po operacji możesz odczuwać bolesność, zmęczenie, mdłości, ucisk w klatce piersiowej i nadwrażliwość lub utratę wrażliwości piersi. Możesz również zauważyć obrzęk i siniaki, które z czasem zanikają.

Po zabiegu będziesz musiała odpoczywać przez kilka godzin w sali pooperacyjnej, aż do całkowitego wygaśnięcia znieczulenia. Bardzo ważne jest, abyś miała podwiezienie do domu od zaufanego członka rodziny lub przyjaciela, który będzie Ci pomagał i opiekował się Tobą przez kilka dni po operacji.

W ciągu pierwszych 24 godzin możesz odczuwać silny ból i dyskomfort. Zalecane jest przyjmowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, zgodnie z zaleceniami, takich jak acetaminofen. Lekarz może również przepisać leki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie, aby pomóc Ci utrzymać komfort.

5 do 7 dni po operacji

Po pierwszym tygodniu, możesz nadal odczuwać łagodny ból lub dyskomfort. Jednak intensywność bólu powinna się zmniejszyć. Na tym etapie pacjent może powrócić do normalnej aktywności, jeśli zaleci to chirurg.

Należy jednak powstrzymać się od forsownych czynności, takich jak podnoszenie ramion ponad głowę, co może powodować podrażnienia i krwawienie. W tym czasie implanty piersi zaczną się osadzać na swoim miejscu. Ważne jest, aby przestrzegać wszelkich zaleceń pooperacyjnych, takich jak masowanie tkanki piersiowej, aby pomóc rozluźnić mięśnie i zmniejszyć obrzęk.

3 do 4 tygodni po operacji

Na tym etapie powinnaś odczuwać niewielki lub żaden ból lub dyskomfort. Opuchlizna i zasinienia piersi powinny się zmniejszyć i zniknąć. Normalne jest jednak, że w zależności od rodzaju operacji i ewentualnych komplikacji, nadal możesz mieć siniaki.

Twój lekarz może zacząć zachęcać Cię do wykonywania lekkich ćwiczeń, ale powstrzymać się od forsownych aktywności. Kontynuowanie noszenia biustonosza pooperacyjnego i biustonoszy z zapięciem z przodu może w tym czasie nadal wspomagać gojenie.

4 do 6 tygodni po operacji

Zazwyczaj na tym etapie większość pacjentek jest już w pełni sił i może powrócić do regularnej aktywności. Twoje piersi powinny wyglądać i czuć się bardziej naturalnie. Pacjentkom zaleca się umówienie się na wizytę u chirurga w celu pełnej oceny implantów piersi.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria