„Co robić, a czego nie robić z botoksem”: przewodnik dla początkujących

Botox jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów kosmetycznych, oferującym szereg korzyści i pomagającym naszym pacjentom ponownie poczuć się młodo i pewnie. Jeśli rozważasz poddanie się leczeniu z użyciem Botoxu po raz pierwszy, prawdopodobnie masz wiele pytań, a my jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na pytanie, co zrobić i nie Botox!

Być może zastanawiasz się, co należy i nie należy robić przed, w trakcie i po zabiegu, więc przeczytaj dalej dla naszych do's & dont's z botoksu.

DO Wybierz renomowaną klinikę

Wybór odpowiedniej kliniki kosmetycznej dla Twojego leczenia. Wizyta u medycznie wyszkolonego specjalisty jest niezbędna, aby upewnić się, że jesteś leczony prawidłowo, a ty odchodzisz z wynikami, na które liczysz.

Nie przyjmuj niektórych leków przed zabiegiem

Niektóre popularne leki mogą przerzedzić krew, co może spowodować siniaki po Botoxie, dlatego najlepiej jest unikać tych leków do tygodnia przed zabiegiem. Należą do nich:

  • Aspiryna-Ibuprofen
  • Witamina E
  • St John's Wart
  • Omega 3

Jeśli nie masz pewności co do innych leków, możesz to przedyskutować podczas konsultacji.

Bądź szczery ze swoim lekarzem

Tak jak niektóre leki mogą przerzedzić krew, inne leki mogą mieć wpływ na sposób, w jaki organizm przetwarza Botox, więc ważne jest, aby być uczciwym i z góry na konsultacje o wszelkich leków lub warunków.

Wszelkie informacje, które możesz podać, pomogą lekarzowi dokładnie ocenić Twoją przydatność i zapewnią Ci najlepszą możliwą opiekę.

Nie należy wywierać presji na pacjenta natychmiast po

Po poddaniu się zabiegowi ważne jest, aby odpowiednio zadbać o siebie i leczone miejsce. Jedną z rzeczy, których należy unikać jest wywieranie nacisku na obszar, aby Botox się nie poruszał. Oznacza to, że trzeba będzie być ostrożnym podczas oczyszczania twarzy, unikając zbyt silnego nacisku. Trzeba będzie również uważać, aby nie nosić ciasne czapki lub kapelusze bezpośrednio po zabiegu.

Niech Twoja twarz będzie ruchoma.

Po zabiegu nie musisz pozostawać całkowicie nieruchomy przez wiele godzin. Zamiast tego, należy upewnić się, aby utrzymać twarz w ruchu, ponieważ pomoże to Botox być szybko wchłaniane w docelowych mięśni.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria