Czego możesz się spodziewać podczas rekonwalescencji po zabiegu rhinoplastyki?

Według American Society of Plastic Surgeons, rhinoplastyka jest najczęstszą procedurą chirurgii plastycznej twarzy. Najnowsze statystyki pokazują, że każdego roku wykonywanych jest ponad 220 000 zabiegów, więc jeśli myślisz o wykonaniu tego zabiegu, jesteś w dobrym towarzystwie.

Korzyści płynące z operacji nosa

Decydując się na operację nosa, zarówno mężczyźni jak i kobiety wybierają ją z różnych powodów. Wiele osób uważa, że uzyskanie pracy nosa jest czysto kosmetyczne, ale prawda jest taka, że nie może być inne korzyści z procedury, jak również.

Może on pomóc w problemach z oddychaniem, a w niektórych przypadkach zmiana kształtu nosa pozwala na poprawę problemów z zatokami i zaburzoną przegrodą nosową. Jest to coś, że board-certified chirurg plastyczny będzie w stanie omówić z tobą w szczegółach, jeśli cierpią z powodu tych problemów.

Oczywiście, istnieje cała masa celów estetycznych, które można osiągnąć dzięki operacji nosa. Koryguje asymetrię i poprawia równowagę twarzy i proporcje, a także może zająć się szerokością i kształtem nozdrzy, szerokością mostka, garbami lub zagłębieniami w mostku i zniekształconymi końcówkami nosa.

Czego należy się spodziewać podczas rekonwalescencji po zabiegu rhinoplastyki

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że całkowite ustąpienie obrzęku i pojawienie się ostatecznego kształtu nowego nosa może potrwać do roku. Większość pacjentów zauważy stopniową zmianę wyglądu w ciągu pierwszych kilku tygodni, w miarę gojenia się tkanek i zanikania obrzęku.

Tkanki miękkie nosa mają tendencję do utrzymywania obrzęku dłużej niż większość innych miejsc na ciele, więc nawet jeśli zauważysz wyraźną różnicę po trzech do czterech tygodniach, pojawienie się ostatecznego kształtu nosa może potrwać kilka miesięcy.

Dla większości pacjentów, miejsce operacji będzie zapakowane lub szynowane od wewnątrz, a nos będzie pokryty bandażami na zewnątrz, aby zapewnić ochronę i wsparcie dla nowego kształtu nosa. Opatrunek ten zazwyczaj musi pozostać na miejscu przez tydzień, po czym chirurg usunie go wraz ze szwami.

Ból i opuchlizna będą najbardziej odczuwalne w pierwszym tygodniu po operacji, a przez tydzień lub dwa na policzkach i pod oczami pojawią się siniaki i tkliwość, które jednak zwykle się goją.

Ponadto, chirurg przekaże Ci konkretne i szczegółowe instrukcje pooperacyjne. Będą one obejmować opiekę pooperacyjną, harmonogram przyjmowania leków i obawy, które należy monitorować. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami zapewni Ci najlepszy możliwy rezultat.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące okresu pooperacyjnego

Czy od razu zobaczę rezultaty?

Większość pacjentów widzi pierwsze rezultaty po około miesiącu. Jednak ostateczny kształt nosa może nie być w pełni widoczny przez okres do roku po zabiegu.

Kiedy mogę wrócić do swoich codziennych zajęć?

To zależy od pacjenta, ale większość ludzi jest w stanie wrócić do pracy i lekkiej aktywności po około trzech tygodniach. Osoby wykonujące ciężką pracę mogą potrzebować dłuższego okresu rekonwalescencji, zanim będą mogły wrócić do pracy.

Jak wybrać odpowiedniego chirurga plastycznego?

Ważne jest, aby pamiętać, że będziesz powierzać tej osobie swój wygląd, więc będziesz chciał podjąć tę decyzję ostrożnie.

Ponadto, należy spotkać się twarzą w twarz z każdym chirurgiem, którego rozważasz. Powinieneś czuć się komfortowo ze swoim chirurgiem, a on lub ona powinna być w stanie pewnie odpowiedzieć na wszelkie pytania, które masz.

Wreszcie, przejrzyj jego lub jej zdjęcia przed i po ich pracy. To da Ci wyobrażenie o tym, jak dobrze on lub ona będzie w stanie osiągnąć wygląd, który masz nadzieję na. Pomocne może być również przyniesienie zdjęć wyglądu, który chcesz osiągnąć.

Drobne zmiany mogą sprawić największą różnicę

Operacja plastyczna nosa może być ogromnym wzmocnieniem pewności siebie. Nawet niewielka zmiana może mieć duży wpływ na Twój wygląd i ogólne zadowolenie, a wiedza o tym, czego możesz się spodziewać podczas rekonwalescencji może prowadzić do lepszych, bardziej satysfakcjonujących rezultatów.

O serwisie

Dermatologia estetyczna jest obecnie bardzo rozwinięta gałęzią medycyny. Dzięki różnorodnym zabiegom możemy korygować zmarszczki, blizny, pozbywać się rozstępów czy modelować owal twarzy. Poznaj z nami najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej i ciesz się wymarzonym ciałem. 

Zespół Dermatolog Ranking

Galeria